تست disc (دیسک) – آزمون رفتار شناسی دیسک

آزمون دیسک

فهرست مطالب

معرفی آزمون DISC

یکی از پر طرفدارترین و محبوب‌­ترین آزمون‌­های ارزیابی رفتار در دنیا تست دیسک است. همانطور که می‌­دانیم افراد در محیط‌های مختلف رفتار متفاوتی را از خود نشان می‌­دهند. که تست disc در پیش­‌بینی این رفتارها  به ما کمک می­‌کند تا با اطلاعاتی که از افراد به دست می‌­آوریم. از سوبرداشت و پیش­‌داوری‌­ها در امان بمانیم و مناسب­‌ترین مسیر ارتباطی را در زمینه‌­های کاری، شغلی و روابط بین فردی انتخاب نمائیم. اطلاعات كسب شده بر اساس تست disc كمك مي‌­كند. تا با دانستن اين‌كه افراد چه تمايلاتی دارند و چگونه فكر می‌­کنند، مدل رفتاريشان را پیش‌­بینی کرد. و بهتر با آن‌ها رابطه برقرار كرد. اين آزمون براي اولين بار در سال 1928 ميلادي توسط دكتر ويليام مولتون مارستون (Moulton William Marston)معرفی شد.

مارستون اعتقاد داشت كه چهار سبك رفتاري وجود دارد. كه مي‌­توان افراد را بر اساس آن طبقه‌­­بندي نمود. هر چهار سبك رفتاري، با شدت و ضعفي متفاوت در همه افراد مشاهده مي­‌شوند. اما هر فرد يك سبك يا دو سبك غالب رفتاري دارد كه معمولاً طبق آن نسبت به محيط پيرامون خود واكنش نشان مي‌­دهد.

هيچ شخصي به طور كامل S، D، I و C نیست، بلكه هر فردي تركيبي از اين چهار ويژگي را كم يا بيش دارد. ويژگي اصلي فرد ويژگي است كه شاخص آن از بقيه بيشتر است و با يكي از اين چهار حرف شناخته مي­‌شود.

اما ممكن است بقيه را نيز بالاتر از حد متوسط داشته باشد. هيچ يك از الگوها نسبت به الگوي ديگري برتري ندارد و با جنسيت ارتباطي ندارد.

از مزیت­‌های تست disc سادگی، کاربردی و کوتاه بودن اون است. که می­‌توانید در پانزده دقیقه آن را انجام دهید و تغییرهای مثبتی رو بر اساس اون در رفتارتون شروع کنید.

تست شخصیت شناسی دیسک پانیکار، یکی از کامل ترین تست ها در ایران است که توسط تلاش فراوان تیم روانشناسی پانیکار تهیه شده است.

شروع آزمون دیسک

 

تست دیسک

DISC مخفف چه کلمه‌هایی است؟

Dominance(1 (تسلط): تاکید فرد بر به دست آوردن نتیجه نهایی و اعتماد است.

Influence(2 (تاثیرگذار): تاکید فرد بر تأثیرگذاری یا ترغیب دیگران، گشودگی و روابط است.

Steadiness(3 (ثبات): تأکید فرد بر همکاری، اخلاص و اعتمادبه‌نفس است.

Conscientiousness(4 (وظیفه‌شناسی): تاکید فرد بر کیفیت و دقت، تخصص و شایستگی است.

مواردی که در تست Disc باید به آن توجه کرد

  • آزمون­‌های روان­شناسی را باید با دقت پاسخ داد. زیرا سرسری خواندن سوال‌­ها و سریع پاسخ دادن به آنها از دقت نتیجه کم می‌­کند.
  • نباید بر اساس تصویری ایده‌آل یا غیرواقعی از خودتان به آزمون­ جواب دهید. بلکه طبق تجربه و درکی که از شخصیت و رفتارتان دارید پاسخ دهید.
  • داشتن دیدگاه مطلق‌انگاری در مورد نتیجه‌ی آزمون­‌های روان­شناسی کار نادرستی است. زیرا جهت شناخت بهتر یک فرد، همیشه باید نتیجه یک آزمون روان­شناسی را در کنار بقیه‌ی ابزارهای روان­شناسی مانند مشاهده، مصاحبه بالینی و مشاوره مورد ارزیابی قرار داد. نتایج آزمون­‌های شخصیت‌شناسی وقتی در کنار تجربه‌های روزمرۀ شما قرار می­‌گیرد. کم‌کم منجر به درک بهتر از خودتان می­‌شود و انتظار نتیجه‌ی آنی، دقیق و قطعی از یک آزمون روان­‌شناسی باور اشتباهی است.
  • از انجایی که نتایج تست disc مشخص و مستقیم است. جهت موثر بودن این تست، بهتر است زمان زیادی را به بررسی نتایج آن و پی­گیری رفتارهای‌تان در طول روز اختصاص دهید. زیرا پیشنهاداتی که تست disc ارائه می‌دهد به خوبی قابل‌ اجراست. و از طریق اجرای آنها می‌­توانید رفتارهای نامطلوب خود را تغییر دهید.
  • یکی از باورهای اشتباه که در مورد تست disc وجود دارد. این است که همه افراد داری یک تیپ شخصیتی باید کاملاً شبیه به هم باشند. در حالی­که عوامل دیگری نیز بر رفتار و شخصیت فرد تأثیر می­‌گذارد. مثلاً ممکن است افرادی که در یک تیپ شخصیتی قرار می­‌گیرند. بخاطر تفاوت در میزان هوش هیجانی یا اجتماعی به صورت متفاوتی رفتار کنند.

باوری اشتباه درباره تست DISC

متداول ترین اشتباه و باور عمومی غلط در استفاده از disc این است که تصور شود نتیجه تست disc نشان خواهد داد که چه کسی در کار موفق می‌شود و چه کسی شکست می‌خورد. disc درباره هوش و مهارت‌ها صحبت نمی کند و موفقیت در شغل را پیش‌بینی نمی کند.تست disc فقط ویژگی‌های رفتاری مشترک را اندازه‌گیری می نماید، نه سطح توانایی را.

باید توجه داشت که هر نوع مدل disc می‌تواند در هر شغلی موفق باشد. مهم است که بدانیم  disc فقط قسمتی از تصویر است و عوامل زیاد دیگری نیز بر عملکرد شغلی تاثیر می گذارند.

آیا رفتار افراد در طول زمان تغییر می‌کند؟

رفتار انسان­‌ها در طول زمان از یک ثبات نسبی برخوردار است. یعنی افراد به ویژه افراد بزرگسال ممکن است. در رفتارهای آن‌ها در طول زمان تغییرهایی بوجود آید اما این میزان تغییر خیلی زیاد نیست.

با این حال اگر از آخرین باری که تست disc را انجام داده‌­اید، بیشتر از دو سال می‌­گذرد. و یا از آخرین بار اجرای این آزمون تغییرها و تحولات زیادی را در زندگی‌تان تجربه کرده­‌اید. توصیه می­‌کنیم که این آزمون را دوباره انجام دهید.

همان‌طور که در تصویر پایین ملاحظه می‌کنید، دایره فرضی به چهار خانه‌ی مجزایی تقسیم‌ می­‌شود که این تصویر نشانگر چهار ویژگی تست disc است.

به طور کلی، هر یک از ما از دید خصوصیات رفتاری در یکی از این چهار خانه قرار می‌گیریم. مثلاً گفته می‌شود که ماندانا تیپ D است و یا هیلا S است. برای درک بهتر مفهوم DISC، در ادامه با ویژگی­‌های تک‌تک این تیپ‌ها بیشتر آشنا خواهید شد.

 

آزمون دیسک

تیپ رفتاری قرمز D

سلطه‌گر – Dominance:

قرمزها افرادی مسلط و کنترل‌­گر هستند. بیشتر اوقات سعی دارند همه چیز را در کنترل خود قرار دهند. و نتایج کار برایشان از اهمیت ویژه‌­ای برخوردار است. این افراد نسبت به دیگران اعتماد‌به‌نفس بیشتری دارند. در واقع قرمزها افرادی موفق، پرتلاش و مسلط هستند. این افراد بسیار نیرومند و با اراده در مسیر رسیدن به خواسته‌­هایشان قدم می‌­گذارند.

  • بعد رفتاری 

افرادی که در این تیپ رفتاری قرار می‌­گیرند. افرادی قدرت­طلب، سلطه‌­جو و کنترل­‌گر می­‌باشند. از مشخصه‌­های بارز آنان در رفتارهای گروهی، رهبری و مدیریت کردن است.

به عنوان شخصیتی که دیگران را به سمت خود جذب، ساماندهی و هدایت می‌­کنند شناخته می‌­شوند. از آنجایی که همواره با تکیه بر اعتماد به نفس خود در انجام امور مستقلانه عمل می‌­کنند. می‌­توان از آنان انتظار داشت که داوطلب نخست برای رویارویی با مسائل و چالش­‌هایی که عمدتاً دیگران نسبت به آن عقب­‌نشینی دارند، در حل و فصل امور حضور مؤثر یابند.

به همین خاطر دیگران را به صورت پنهان و آشکار به پیروی از خود فرا می­‌خوانند که البته با توجه به این خصوصیات دور از انتظار نیست که خصایص اخلاق خاصی را داشته باشند که شاید در زبان عامیانه خوشایند و دلچسب اطرافیان نباشد. از جمله از خود راضی بودن، رک­‌گویی، خودرأی و حتی در نگاه دیگران گستاخ و مغرور افراطی جلوه کنند.

به همین دلیل وجود و انتخاب تعداد زیاد این تیپ شخصیت در یک کار گروهی بخاطر کنار نیامدن و تعامل پایین و به دنبال آن برخورد و تقابل با هم توصیه نمی‌­شود.

تیپ رفتاری زرد I

نفوذ و تأثیرگذاریInfluence:

زردها افرادی بسیار تأثیرگذار و اجتماعی هستند. این افراد تمایل دارند از طریق نفوذ و تأثیرگذاری بر دیگران یا متقاعد کردن آنها بر محیط افراد خود تأثیرگذار باشند. معمولاً افرادی اجتماعی هستند و اغلب اگر در محیطی قرار بگیرند، شروع کننده بحث و خوش مشرب هستند. در واقع زردها افرادی بسیار اجتماعی هستند و درباره موضوعات مختلف از شور و شوق زیادی برخوردار هستند.

  • بعد رفتاری

در این بعد رفتاری آنچه که نمایان است توانایی یکپارچه­‌سازی، ایجاد وحدت و انسجام در افراد با مشخصه تیپ I دیده می‌شود. توانایی ارتباطی و قدرت نفوذ اجتماعی بالایی دارند. دیگران را حول محور خود جمع کرده و معمولاً می­‌توان آنها را به عنوان نماینده و سخنگوی قابلی برای یک کار تیمی انتخاب کرد.

خوش ­برخورد و پرانرژی هستند و نسبت به مسائل خوش‌بینانه می‌­نگرند. دیگران را تشویق می­‌کنند و استقبال­ کننده خوبی از نظرات و ایده‌­های دیگران هستند. کارهای تیمی را دوست دارند و از اینکه مرکزیتی در انظار دیگران دارند احساس رضایتمندی می­‌کنند.

البته چون احساساتی و در پاره‌­ای از مواقع هیجان آنها غالب می‌شود ممکن است بی‌­گدار به آب هم بزنند. اجتماعی بودن و معاشرتی بودن این افراد امتیازی خوب برای گروه محسوب می‌شود چون از کار تیمی و بودن در رکاب گروه لذت می‌­برند.

تیپ رفتاری سبز S

اثباتSteadiness:

سبزها افرادی قابل اعتماد و مطمئن هستند. این افراد تمایل دارند از طریق همکاری و مشارکت با دیگران کار خود را جلو ببرند. معمولاً افرادی قابل اتکا و خدمتگزار هستند. در واقع سبزها رفتاری به شدت باثبات دقیق و محتاط دارند. رویکرد آنها در زندگی مبتنی بر حفظ آرامش و پرهیز از رویارویی با چالش و تغییرات است. به همین خاطر سرعتشان در تصمیم‌گیری‌­ها نیز به نسبت دیگر تیپ­‌های رفتاری بسیار پایین است.

  • بعد رفتاری

افرادی که در این بعد رفتار قرار می­‌گیرند اغلب بعنوان شخصیتی پدرمآبانه در گروه عمل می­‌کنند. دل ­رحمی و مهربانی از خصوصیات آن‌ها است و در مواردی که امکان حرکات و رفتارهای حساب نشده از دیگران وجود دارد. این افراد می­‌توانند با درایت و رفتاری حساب شده اقدام مناسب­‌تری را برای حصول نتیجه بهتر انجام دهند.

دارای شخصیتی باثبات و رفتاری توأم با پیش­‌بینی­ پذیری هستند. همواره هماهنگی با دیگران در انجام امور جز اصول آن‌ها است و مشارکت و همدلی با سایرین را بسیار خوب به کار می‌­برند. به طور خودجوش تمایلی به ابراز وجود ندارند و برای همکاری فرد نیازمند این است که توسط سایرین جستجو و دعوت شود. با توجه به ثبات و رفتار دوستانه‌­ای که دارند و نوعی آرامش و صبوری که در رویه‌ی آن‌ها دیده می­‌شود اغلب وزنه‌­های متعادل کننده خوبی برای امور و کار گروهی به شمار می‌­روند.

تیپ رفتاری آبی C

وظیفه شناس Consientiousnoss:

تیپ رفتاری آبی مطیع بوده و تمایل دارند کارها را بر اساس قانون و استانداردهای تعیین شده انجام دهند تا کیفیت و دقت کار تضمین شود. آبی‌­ها ترجیح می­‌دهند در هرکاری متخصص باشند و برای‌شان یک امتیاز محسوب می‌­شود. آبی‌ها افرادی هستند که به شدت به جزئیات هرچیزی اهمیت می‌­دهند. آنها موشکافانه به دنبال اجرای درست هرکاری در همان بار اول هستند. موشکافی و دقت آن‌ها بعضاً باعث کاهش سرعتشان در اجرای تصمیمات می­‌شود.

  • بعد رفتاری

بعد رفتاری C می‌­توان فردی دقیق و منطقی را مشاهده کرد، کسانی که در امور و انجام کارهای محوله وسواس خاصی دارند. که با کیفیت هرچه تمام‌­تر کار را  به سرانجام برسانند­ جزء به جزء امور برای آن‌ها مهم است. و به سادگی از کنار مسائل نمی­‌گذرند و تمام جوانب کار را در نظر می‌­گیرند و به قول معروف مو را از ماست می‌­کشند. شاید به نظر دیگران کمی سختگیر به نظر برسند اما تمام کننده­‌های خوبی هستند. از آنجایی هم که کمال‌­گرا هستند سعی می­‌کنند هرکاری را با نهایت استانداردهای آن انجام بدهند و در مواقعی هم منفی‌نگری و نیمه خالی لیوان را هم در نظر دارند.

تست شخصیت شناسی دیسک پانیکار، یکی از کامل ترین تست ها در ایران است که توسط تلاش فراوان تیم روانشناسی پانیکار تهیه شده است.

شروع آزمون دیسک

 

 

 

آزمون های شخصیت

آزمون MBTI

آزمون نئو NEO

آزمون انیاگرام ENNEAGRAM